صابره: گزارش جلسه 80 نظام‌شناسي/ استاد زاهدي:  توافق‌نامه‌ای خوب است که در آن اهداف دشمن دنبال نشود و همه نظامات و ارزش‌های ما که حاصل خون شهداست، آسیب نبیند / سوره کافرون اساس‌نامه مذاکرات با کفار را بیان کرده است /  خط قرمز حقتعالی و شرط قرآن در سوره کافرون این است که بعد از توافق‌نامه، هر یک از نظام‌های صنعتی، دفاعی، حقوقی، سیاسی، قضایی، فرهنگی، علمی، تجاری، رسانه‌ای و... ما سالم مانده باشد/ داعش یک توطئۀ عظیم بین‌المللی است که آمریکا و متحدانش بر اساس دکترین جنگ تمدن‌های هانگتینتون درست کرده‌اند  

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني صابره، جلسه 80 دوره آموزشي "نظام شناسي" با حضور اساتيد و دانش پژوهان و عموم خواهران و برادران با سخنراني استاد زاهدي در روز پنجشنبه 25 تیر94 از ساعت 10 صبح تا  12 در محل دفتر مركزي مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره (س) برگزار شد.
جلسه با تلاوت آیات نوراني قرآن كريم آغاز گرديد. در اين جلسه استاد زاهدي مدير موسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره(س) به تشريح موضوعات «مذاکرات خوب بر اساس قرآن» ، «ضرورت آسیب ندیدن نظامات ما در مذاکرات» و «بهانه‌های آمریکا برای ادامه دادن تحریمها» پرداختند. در ادامه به اهم مطالب تدريس شده، اشاره مي‌گردد:

* سوره کافرون اساسنامه مذاکرات با کفار را بیان کرده و خطوط قرمز ما با آنها را تعیین نموده است
-
آیات نورانی کلام الله مجید شاخص‌ها و خطوط قرمز را به طور صریح و آشکار در رابطه با هرگونه مذاکره‌ای با کفار و دشمنان اسلام ترسیم می‌کند. این آیات مشخص می‌کنند که یک توافق نامه خوب یا بد چه توافق‌نامه‌ای است. ما تکلیف خود را از قرآن می‌گیریم، چون سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست.
آیات بسیاری از قرآن به نوع موضعگیری مؤمنین در مقابل کفار پرداخته، از جمله آنها سوره کافرون است. این سوره اساسنامه مذاکرات با کفار را بیان کرده است و خطوط قرمز ما با آنها را تعیین نموده است.  
بسم الله الرحمن الرحيم
قُلْ يَا أَيُّهَا الْكَافِرُونَ (1) لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ (2) وَلَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ (3) 
وَلَا أَنَا عَابِدٌ مَّا عَبَدتُّمْ (4) وَلَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ (5) لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ(
6)
- در آیه دوم فرموده «لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ». اینجا عبودیت به معنای اطاعت است که در قرآن بسیار ذکر شده است. در اصل، نماد عبودیت اطاعت است. در فِرَق مختلف شیطان پرستی، منظور از پرستش شیطان، اطاعت اوست. لذا خداوند در قرآن بسیار این مطلب را متذکر شده که از شیطان اطاعت نکنید «اَلَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَا بَنِي آدَمَ أَن لَّا تَعْبُدُوا الشَّيْطَانَ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ»(یس:60)، أَن لَّا تَعْبُدُوا الشَّيْطَان، یعنی أَن لَّا تطیع الشَّيْطَان. یعنی هر چه شیطان گفت، شما دنبالش نروید. هر راهی شیطان جلوی پای شما گذاشت، شما انجام ندهید؛ چه در امور فردی و چه در امور اجتماعی‌تان. بنابراین اینجا که خداوند فرموده «لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ» یعنی لا اطیع ما تطیعون. من اطاعت نمی‌کنم، من دنبال نمی‌کنم اهدافی را که شما می‌خواهید گردن ما بیندازید. شما هم که اهداف ما را اصلاً از ریشه دنبال نمی‌کنید و آمده‌اید که ریشه ما را بزنید. دنبال اهداف الهی ما نیستید. و همین موضوع را در آیات بعدی دوباره متذکر میشود.
- در مذاکره خدا نفرموده که نکند دین خود را تحویل دهی، بلکه منظور این است که نگذارید نظام دینی‌تان آسیب ببیند، نظام اقتصادی، نظام سیاسی، نظام هنری، نظام تربیتی و... . مراقب باشید تحت تأثیر آنها قرار نگیرید. فرموده است «لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ» یعنی نظامات دینی من سالم بماند. در صورت سالم ماندن نظامات، ما با شما مذاکره می‌کنیم، معامله هم می‌کنیم، جنس می‌خریم، جنس می‌فروشیم، اطلاعات رد و بدل می‌کنیم. اما اگر بخواهد اهداف ما تحت تأثیر اهداف شما قرار بگیرد، خیر نمی‌شود.

* خط قرمز حقتعالی و شرط قرآن در سوره کافرون این است که مواظب نظامات خود باشید؛ یعنی بعد از توافق‌نامه، هر یک از نظام‌های صنعتی، دفاعی، حقوقی، سیاسی، قضایی، فرهنگی، علمی، تجاری، رسانه‌ای و... ما سالم مانده باشد
- خط قرمز حقتعالی و شرط قرآن در سوره کافرون چیست؟ این است که مواظب نظامات خود باشید؛ یعنی اگر بعد از توافق‌نامه دیدید که هر یک از نظام‌های صنعتی، دفاعی، حقوقی، سیاسی، قضایی، فرهنگی، علمی، تجاری، رسانه‌ای و... سالم مانده باشد، آن نمایندگانی که برای مذاکره رفتهاند، اینها نمایندگان خوبی هستند و باید تبریک به ایشان گفت. تبریک یعنی پُربرکت باد! معلوم است که این مذاکرات پربرکت بوده، بُرد- بُرد بوده. اما اگر که نظام اسلامی‌تان در این مذاکره لطمه خورد، این توافق‌نامه، بد است.

* اگر آمدهاند مذاکره برای پس دادن اموالمان و دنبال تغییر اهداف ما نباشند و دنبال تغییر فرهنگ و تغییر رفتار ما نباشند، این مذاکره خوب است
آمریکا و متحدانش دزدانی هستند که میلیاردها میلیارد ثروت ما را چپاول کرده و دزدیدهاند! حالا آمدهند مذاکره کنند! اموال ایران را بلوکه کردند و هنوز پس ندادهاند. اینها در دزدی از بدترین دزدان گردنه هم خطرناکترند. چون به دنبال تغییر اهداف ما هستند. اگر آمدهاید مذاکره برای پس دادن اموالمان و دنبال تغییر اهداف ما نباشید و دنبال تغییر فرهنگ و تغییر رفتار ما نباشید، این مذاکره خوب است. جوانی که چند روز پیش در دیدار دانشجویان از مقام معظم رهبری پرسید که بعد از توافق نامه ما با آمریکا چه کار کنیم، آقا چه فرمودند؟  فرمودند که مبارزه با استکبار و درگیری با استکبار و ظلم، از اصول نظام ماست. اینها هم که مظهر ظلم و تجاوز هستند، حالا چون بخشی از چیزهایی که دزدیدند، می خواهند به ما بدهند، ما به خاطر این، باید با اینها رفیق شویم!؟ این دنبال کردن اهداف دشمن است.  
- قرآن میفرماید «وَلَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ»، دوبار هم این آیه را فرموده؛ معلوم هست که شما هم اهداف ما را دنبال نمیکنید و دروغ میگویید، ادعا می‌کنید که با ما شدهاید تا به ما آسیب بزنید. و در آخر میفرماید «لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ» یعنی نظامات ما نباید در این مذاکره دست بخورد. اگر نمیخواهید نظامات شما (کفار) دست بخورد، خوب نخورد! نظامات ما هم نباید دست بخورد. اینها اصول اساس نامۀ مذاکرات در قرآن است.

* در مذاکرات باید مراقب بود تا نظامات و ارزشهای ما که حاصل خون شهداست، آسیب نبیند
- تمثیل خوبی است در داستان رستم و سهراب است که می توان از آن درس گرفت؛ در این داستان بلایی که افراسیاب بر سر رستم آورد، آن بود که هر دو دشمن خود را در مقابل یکدیگر قرار داد، تا یکدیگر را نابود کنند. و رستم با دست خود فرزندش را کشت. در این مذاکره ما باید مراقب این باشیم که فرزند خود را (یعنی نظامات و ارزشهای خود را) نابود نکنیم، وگرنه نسل ما منقطع میشود. دستاوردهای این نظام حاصل خون شهداست، این نظاماتِ ما فرزندان شهدا هستند، باید مراقب بود این نظامات آسیب نبیند.
-
طبق آیه قرآن که فرموده«وَلَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ» باید ببینیم آمریکا و متحدانش چگونه روی اصول خود ماندهاند؟ و چون ما طبق آیه «وَلَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ» در مقابل آنها ایستادهایم، آنها هرگز موضع اساسی خود را تغییر نخواهند داد. آنها میگویند سایر گزینهها روی میز است و 3 گزینه رسمی اعلام کرده‌اند:
1- مسأله حقوق بشر است که فتنه گران 88 باید آزاد شوند، بهایی‌ها باید آزاد شوند، همجنس بازها و رفتار قوم لوط باید در کشور آزاد شود
.
2- عدم امنیت اسرائیل. چون غربیها باید از این مسأله خاطرجمع شوند، باید صنایع نظامی و دفاعی ایران را بررسی کنند! در غیر این صورت تحریم‌ها سر جای خود خواهد ماند! ما باید دقت کنیم که نظام دفاعی، جزء اصول اساسی نظام ماست طبق آیه
لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ.
3- اینکه ایران پشتیبان تروریستها است! به همین دلیل بخش دیگری از تحریم ها نیز بر جای خود باقی میماند. در اینجا باید پرسید که تروریست کیست؟  ننگینترین قطعنامه در سازمان ملل همین قطعنامه علیه مردم یمن بوده است. به جای اینکه بمباران کنندهها را محکوم کنند، بمباران شوندهها و مظلومان و هزاران کودک و زن را محکوم میکنند!
- یکی از مسائل حقوق بشری که از نظر آنها در ایران نقض شده درباره منافقین است! منافقینی که در جنگ تحمیلی، عامل صدام بودند و چقدر از مردم و جوانان ما را در داخل کشور ترور کردند.
-
منظورشان از
تروریستها، حزب الله لبنان، دولت عراق، سوریه، مجاهدین بحرین، مردم یمن و غزه است.

* داعش یک توطئۀ عظیم بین‌المللی است که آمریکا و متحدانش بر اساس دکترین جنگ تمدن‌های هانگتینتون درست کرده‌اند
-
داعش در سوریه همه چیز را تخریب کرده است. داعش کارش اول جنگ نیست، اول همه چیز را خراب میکند، بعد اگر نتوانست پیروز و حاکم شود، سرزمین سوخته پشت سر خود باقی میگذارد. آدمها را میکشد، باغها و خانهها را خراب میکند. بیمارستانها را نابود میکند. سدها و کارخانجات را نابود میکند. اموال را غارت میکند. حتی به آثار تاریخی، قبور مطهر اولیاء هم رحم نمیکند. زنان را میدزدد، کودکان را میکشد. باید توجه داشت که داعش دیگر گروه نیست. اکنون در خاورمیانه، در آسیای دور، در آفریقا و در همه جا داعش هست و یک چشمۀ تولید نیرو دارند. داعش یک توطئۀ عظیم بینالمللی است که آمریکا و متحدانش درست کردهاند. اینها بر اساس دکترین چه کسی دارند میکشند و نابود میکنند؟ بر اساس دکترین جنگ تمدن‌های هانگتینتون. گفت که ما مدارک قطعی داریم که دنیای اسلام پیروز میشود. فرهنگش بر فرهنگ کفر و سکولار پیروز میشود، باید یک فکری کنیم، به اروپا و آمریکا مشروعیت داد تا هر نوع خانمان سوزی و قتل و غارت را اجرا کنند. بی‌دلیل نیست که در حال حاضر ده‌ها هزار کودک و زن کشته میشود و سازمان ملل علیه همین کشته شوندگان قطعنامه صادر میکند!

* توافق‌نامه‌ای خوب است که در آن اهداف دشمن دنبال نشود و همه نظامات ما سالم بماند
- از نظر ما قرارداد خوب و توافقنامه خوب آن است که قرآن ما بگوید، سیاست ما را قرآن ما میگوید، در بررسیها باید ببینیم نظامات همه جا سالم نگه داشته شده؟ بنابراین باید باید به این دو مورد توجه کنیم که:
1- اهداف شما را دنبال نمیکنیم «لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ»
2-
باید همۀ نظامات ما سالم بماند؛ نظام سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، تجاری، حقوقی، صنعتی، دانشگاهی، هنری، رسانهای، بینالمللی، دفاعی، پزشکی و... . 

لازم به يادآوري است كه ان‌شاءالله هر هفته پنجشنبه ها از ساعت 10 تا12 صبح (به غیر از تعطیلات رسمی) كلاس‌هاي دوره آموزشي نظام شناسي در دفتر مرکزی موسسه صابره(س) برگزار مي‌شود.
سي‌دي هاي صوتي اين جلسات براي بهره‌برداري دانش پژوهان، تهيه شده و در اختيار آنان و ساير علاقمندان قرار مي‌گيرد.
حضور در كلاس‌هاي دوره آموزشي نظام شناسي، پس از ثبت نام حضوري، براي عموم خواهران و برادران بلامانع است.

مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره سلام الله عليها

تلفن

66727156-66727159(دفتر مرکزی- تهران)
56218235(پرند)

نمابر (فكس)

66736087-021

شماره پيامك

100066727156

آدرس پايگاه اطلاع‌رساني صابره

www.Sabereh.ir

آدرس پیج صابره در اینستاگرام

sabereh.ir@

آدرس سايت انجمن نظام‌شناسي قرآني

http://Nezam.sabereh.ir

آدرس پست الكترونيكي (ايميل)

Sabereh@sabereh.ir     و    فرم تماس با ما

آدرس صابره در شبكه آپارات

http://www.aparat.com/MSABEREH

آدرس پستي دفتر مركزي مؤسسه صابره

تهران، خيابان جمهوري اسلامي، خيابان حافظ، خيابان هاتف، نبش خيابان شهيد محمدبيك، پلاك64

آدرس پستي شعبه پرند (دارالقرآن صابره)

پرند، فاز1، بلوار امام خمینی(ره)، البرز شمالی، میدان توچال،
روبروی دفتر خدمات شهرداری

 طرح و اجرا: موسسه فرهنگي صابره(س)

كليه حقوق محفوظ است

Email: Sabereh@Sabereh.ir