گزارش جلسه 182 دوره آموزشی نظام شناسی

3041396/12/10
گزارش جلسه 182 دوره آموزشی نظام شناسی

استاد زاهدی: ریشه اصلی اغتشاشات، نظام سرمایه داری غربی و عدم توجه به فرامین اقتصاد مقاومتی است/ لزوم تدبر در قرآن برای شناخت نظامات غربی/ سه پیش شرط برای شرکت در لشکر امام زمان (عج) بر اساس زیارت عاشورا


استاد زاهدی: ریشه اصلی اغتشاشات، نظام سرمایه داری غربی و عدم توجه به فرامین اقتصاد مقاومتی است/ لزوم تدبر در قرآن برای شناخت نظامات غربی/ سه پیش شرط برای شرکت در لشکر امام زمان (عج) بر اساس زیارت عاشورا

ما به سادگی و بدون تحلیل نمی توانیم از این اغتشاشات و حوادث عبور کنیم. خیلی جای تحلیل و بررسی دارد.

مشکل تنها چند صندوق و سپرده گذاری که پولشان ازبین رفته بود نیست، مشکل عمیق تر از این حرفهاست...

منشا حوادث اخیر از کجاست؟ چه افرادی در نظام و دولت، مملکت را به بشکه بنزین تبدیل کردند تا چند اغتشاشگر بتوانند کبریت بزنند و اغتشاش درست کنند؟

سر منشأ اغتشاشات همین طرفداران نظام سرمایه داری هستند که در حال پیاده کردن نظام سرمایه داری در کشور می باشند.

اساس این درگیری، جنگ بین غربی شدن و اسلامی شدن کشور است! اقتصاد غربی دستور می دهد که برای کنترل تورم باید واردات داشت، حالا همه چیز را وارد می کنند! راه نجات کشور را رابطه با اروپا و آمریکا می دانند، (با این همه عهد شکنی های آنها!). اگر چه در ظاهر علیه غرب موضع گیری می کنند ولی در حقیقت مشغول کارکردن و تعامل با غرب هستند...

با دیپلماسی دانشگاهی بزرگترین اساتید غرب را می آورند برای تدریس به اساتید دانشگاه ما! در حال براندازی عمیقی از انقلاب هستند!

این اتفاقات خبر از درگیریهای عظیمی می دهد، بین نظام قرآنی و انقلابی که نماد آن ولی فقیه است، با نظام غربی که اسم آن تخصص و علم غربی است.

اکنون بین دانشگاه و قرآن، رنسانس در حال وقوع است! حوزه های علمیه هم به سمت دانشگاه و سیستم نمره و مدرک معادل می روند! در این جنگ رنسانس، اگر نظام غربی پیروز شود کار تمام است.

این حرفها سخنرانی نیست، روضه نیست، بلکه درس است که باید ما را به حرکت و درد وادارد، بعضی انتقاد می کنند که این حرفها را کسی دیگر نمی زند، تو چرا می زنی؟! ای مسلمانان باید بیدار شویم! شعار می دهیم که ما اهل کوفه نیستیم ولی در حقیقت چون حق و اسلام را نمی شناسیم، اهل کوفه می شویم!

به وجود آمدن همین ثروتهای نجومی نشان می دهد که وال استریت در ایران شکل گرفته، حقوقهای نجومی بدون سر و صدا دوباره برگشته! سیستم غربی تمرکز سرمایه و ثروت را می پسندد و فقیر را هم فقیرتر و بیچاره تر می کند!

این زلزله ای که در ارکان انقلاب درحال وقوع است را چرا نمی فهمیم؟! برجام، سند 2030، واردات بی رویه و... با وجود هشدارهای رهبری در حال اجرا است!

اگر در سوره کافرون تدبر کنیم، خواهیم دید که تمام نظام علمی، نظام سیاسی، نظام اقتصادی، نظام صنعتی، نظام مدیریت، نظام رسانه، نظام دانشگاه، نظام ورزشی و... غرب را به عقب می راند. زیرا اسلام خودش نظام دارد، ما باید با صراحت به دنبال نظام قرآنی باشیم.

برای شناخت رنسانس غرب باید مبحث نظام شناسی را یاد بگیریم. جنگ رنسانس در اروپا بین مذهب مسیحیت و تمدن جدید بود، در اینجا جنگ بین قرآن، امام حسین(ع) و امام علی(ع) با معاویه و تمدن غرب است.

همه مسئولین دم از اقتصاد مقاومتی می زنند ولی خبری از محدودیت واردات و افزایش تولید داخلی نیست! زیرا غربی فکر می کنند و الهی و خدایی فکر نمی کنند.

درگیری ما این اغتشاشات نیست، بلکه درگیری بر روی حاکمیت نظام تخصصی و علمی غرب است، که برجام نماد آن است و در حال اعمال است.

این مباحثی که در موسسه صابره(س) تدریس می شود، تدبر در قرآن است. با این مباحث قدرت شناختن هر گونه نظامی را به وسیله قرآن پیدا خواهیم کرد. خدا باید اکراممان فرماید برای شناخت این مباحث: فَاَسْئَلُ اللَّهَ الَّذى اَکْرَمَنى بِمَعْرِفَتِكُمْ وَمَعْرِفَةِ اَوْلِياَّئِكُمْ (ولی فقیه و پیروان قرآن و اهل بیت) وَ رَزَقَنِى الْبَراَّئَةَ مِنْ اَعْداَّئِكُمْ (نظام غرب).

اگر این دستورات را اجرا کنیم جایزه ما همراهی با اهل بیت(ع) در دنیا و آخرت می شود: اَنْ يَجْعَلَنى مَعَكُمْ فِى الدُّنْيا وَالاْخِرَةِ وَاَنْ يُثَبِّتَ لى عِنْدَکُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ.

بر اساس زیارت عاشورا، شرکت در لشکر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) سه شرط و پیش نیاز می خواهد:
اول: اَکْرَمَنى بِمَعْرِفَتِكُمْ،
دوم: مَعْرِفَةِ اَوْلِياَّئِكُمْ،
سوم: وَ رَزَقَنِى الْبَراَّئَةَ مِنْ اَعْداَّئِكُمْ

اگر دشمن شناس شدیم، بعد از آن در دنیا و آخرت با اهل بیت (علیهم السلام) هستیم: اَنْ يَجْعَلَنى مَعَكُمْ فِى الدُّنْيا وَالاْخِرَةِ. آنگاه خود امام زمان عجل الله فرجه بدنبال ما می گردد. از تنهایی و غریبی و به خاطر گناهان ما مخفی شده است...

برگرفته از سخنرانی استاد زاهدی در جلسه 182 دوره نظام شناسی در تاریخ 21 دی 96

0 نظر