گزارش جلسه 186 دوره آموزشی نظام شناسی

5211396/12/24
گزارش جلسه 186 دوره آموزشی نظام شناسی

سه ماموریت مهم حضرت زهرا(س) درباره نظام مدیریت جامعه؛ماموریت اول: "دفاع از عدالت"ماموریت دوم: "دفاع از ولایت"ماموریت سوم: "دفاع از عصمت و امامت"فلسفه تاسیس کلاسهای نظام شناسی، شناخت نظامات دشمن و استخراج نظامات قرآنی در برابر آنهاست.

استاد زاهدی: سه ماموریت مهم حضرت زهرا(س) درباره نظام مدیریت جامعه؛ ماموریت اول: "دفاع از عدالت"

خیلی از شیعیان مبارزات و نقش حضرت زهرا (سلام الله علیها) را نمی دانند، اگر از فضایل آن حضرت بخواهند نقل کنند، فقط به حجاب و عفاف و فرزندداری و شوهرداری و کار در منزل ایشان اشاره می کنند. مردم نمی دانند که چرا حضرت زهرا (سلام الله علیها) باید الگو شود.

ایشان سه ماموریت روشن در رابطه با نظام مدیریت جامعه که در آن زمان به هم ریخته بود، داشتند.

1 ماموریت دفاع از عدالت:

«لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَيِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْكِتابَ وَ الْميزانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» (حدید:25)
خداوند برای برپاکردن نظام عدالت پیامبران را فرستاده است.
نبی مکرم اسلام (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند:
«مَا أُوذِيَ نَبِيٌّ مِثْلَ مَا أُوذِيتُ» (مناقب شهرآشوب، ج3، ص247)
این مقدار که من اذیت شدم دیگر پیامبران اذیت نشدند.

زیرا ایشان می خواستند نظام عدالت را برقرار کنند و گرفتاری پیدا کردند. دستور به پرستش خداوند این مقدار گرفتاری لازم نداشت. باقی قضایای مظلومیت حضرت علی و حضرت زهرا و امام حسن و امام حسین علیهم السلام هم که معروف است، خونها و شهدایی که نثار شدند!

چرا قرآن می فرماید:
«يا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكافِرينَ» (مائده:67)
اگر علی (علیه السلام) را معرفی ننمایی، تمام کارهایت از بین می رود، قضیه بر سر (لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ) است. عربهایی که مسلمان شده بودند، بر تمام دستورات اسلام، تسلیم شدند ولی برای عدالت آمادگی نداشتند.

حضرت علی(ع) را می شناختند که تا حق را به حق دار نرساند آرام نمی گیرد.

یکی از اعراب با بی شرمی به پیامبر خدا عرض کرد: این دستور(غدیر) از طرف خودت است یا از طرف خداوند؟! اگر حق است از خدا بخواه سنگی از آسمان بر مغز من فرود بیاید. سنگی هم فرود آمد و کشته شد!

امیر المومنین(ع) هم خلیفه بودند هم وصی رسول خدا(ص). غاصبین لقب وصی را دیگر نتوانستند سرقت کنند ولی لقب خلیفه را سرقت کردند! حتی به یزید هم گفتند امیرالمومنین!

بعد از رحلت پیامبر مکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) سریع در سقیفه جلسه تشکیل دادند، اعلام کردند: علی انسان خوبی است ولی مردم با او کنار نمی آیند. مخالفین را هم به هر ترتیبی بود خاموش و ساکت کردند با ترور یا تطمیع یا قتل! در نهایت ابوبکر را به کرسی نشاندند. با خلیفه شدن او، حقوقهای نجومی هم شروع شد.

عمر در ظاهر خیلی ساده زندگی می کرد، لباس کهنه می پوشید و غذای ساده می خورد، ولی برای سران و امرا حقوقهای نجومی فرستاد. او سیره رسول خدا(ص) و امیرالمومنین(ع) را که حقوقهای مساوی بود، تغییر داد.

اگر امروز سراغ فرزند بعضی از مسئولین را بگیرید، می فهمید در انگلیس یا آمریکا یا... درس می خوانند! و بعدش می خواهند همان نظام بی دینی و تجاوز به حقوق دیگران و حقوق نجومی را در کشور ما برقرار کنند.

بعد از بدعت سقیفه، با اشهد ان لا اله الا الله، با نمازجماعت و حج و جهاد مشکلی نداشتند، ولی سران تحمل نمی کردند که همه حقوق مساوی بگیرند!

آیه مبارکه "لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ" دیگر قابل اجرا نبود، در اینجا حضرت زهرا سلام الله علیها به میدان آمدند..

در اینجا می بینیم حضرت زهرا(س) وارد میدان شدند، و بحثی سیاسی را با حاکم وقت شروع کردند. در وصیتنامه شان نوشتند: سلام من را به شیعیانم تا روز قیامت برسان، من را پنهانی دفن کنید، حق علی را بگیرید.

حضرت زهرا سلام الله علیها به ما دستور داده اند که اینطور باشیم، خودشان هم هزینه این کار را داده اند.

ما روضه حضرت زهرا و زخمی شدن و شهید و سقط شدن فرزندشان را بی شرمانه می خوانیم، ولی سوال نمی کنیم چرا اینطور شد؟ چرا درب منزلشان را آتش زدند؟ خواستند به قدری قداست شکنی بکنند که آن حضرت دیگر نتواند علیه بی عدالتی قیام کند. حضرت با آن حال بد و خونریزی به دفاع از حضرت مولا(ع) پرداختند. نه به خاطر شوهرشان، بلکه به خاطر حق و عدالت طلبی بود که شهید شدند.

سه ماموریت مهم حضرت زهرا(س) درباره نظام مدیریت جامعه؛ ماموریت دوم: "دفاع از ولایت" و ماموریت سوم: "دفاع از عصمت و امامت"

2 دومین ماموریت حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از عدالت، ولایت بود. که آیات و احادیث عجیبی داریم، ولایت یعنی: امارت، سرپرستی، دوستی، مدیریت و دفاع، چیزی نیست که با انتخابات حل شود.
«اللَّهُ وَلِيُّ الَّذينَ آمَنُوا» (بقره 257)

ولایت اول مخصوص خود خداوند است، بعد هم به کسانی می رسد که خداوند تعیین کرده است.

ولایت برای کسی است که با ملکوت در ارتباط است، آیا عمر اینطور بود؟ حضرت علی فرمودند: يَا حَارُ هَمْدَانَ مَنْ يَمُتْ يَرَنِي. ای حارث همدانی! هرکسی بمیرد منرا می بیند. یعنی اگر من را نشانش ندهند کارش تمام است و قبل از قیامت حسابش را می رسند، به پشت و صورتش می زنند.

«فَكَيْفَ إِذا تَوَفَّتْهُمُ الْمَلائِكَةُ يَضْرِبُونَ وُجُوهَهُمْ وَ أَدْبارَهُمْ» (محمد:27)
باید امیرالمومنین را ببیند و حضرت سفارش او را بکند تا کاری به او نداشته باشند.

ای خدای مهربان، شفاعت حضرت را نصیب همه ما بفرما! لحظه احتضار حضرت را به داد ما برسان! آمین.

کسی دیگر نیست جز حضرت مولا علیه السلام که این ماموریت را به عهده بگیرد، تا قیامت هم ولایت ادامه دارد. حضرت زهرا سلام الله علیها شهید راه ولایت شدند و هزینه و جان و محسن دادند.

3ماموریت سومی که حضرت به عهده داشتند، دفاع از عصمت و امامت بود. شما که امام و ولی عصر نیستید و او را نمی شناسید، شما که معنی آیات خدا را هم نمی دانید که بخواهید تفسیر آنرا بیان کنید، نیازهای مسلمین در هزاران سال آینده را هم که نمی دانید، شما جایگاه حقیقی امام که قلب باشد را نمی دانید، مولا(ع) از تمام دلها خبر دارد.

علی علیه السلام در برابر کسانی که ادعای محبت ایشان را می کردند، با نظر کردن به قلب طرف، می فهمیدند که چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ می گوید، عصمت برای ایشان بود.

«إِنَّما يُريدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهيراً» (احزاب:33)
خداوند هر نوع پلیدی را از آنها دور می کند. این آیه تنها مخصوص اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است، هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که عمر و ابوبکر هم در آن هستند. پیامبر طوری رفتار کردند که این آیه تنها مخصوص حضرت زهرا و حضرت علی و امام حسن و امام حسین علیهم السلام باشد، حتی همسران پیامبر مثل عایشه و حفصه هم جزء آن نیستند.

حضرت زهرا(س) از نورانیت و بصیرت اهل بیت علیهم السلام دفاع کردند که نمادش حضرت مولی امیر المومنین بودند.

هدف از بیان این نکات این بود که خواستیم برگی از حیات طیبه حضرت زهرا سلام الله علیها را مرور کنیم، حضرت زهرا تنها در خانه داری، معصومه و نمونه نبودند. چرا خواستند درب خانه حضرت زهرا را آتش بزنند؟ زیرا دیدند با یک نفری طرف شده اند که جلوی ظلم و دنیاطلبی آنان را گرفته است، ریشه آنان را می سوزاند. دشمنان حضرت می خواستند آیه مبارکه (لیقوم الناس بالقسط) را از عمل بیندازند.

نتیجه کار مخالفین حضرت هم این شد که هزار سال افرادی شبیه داعش بر مسلمانان حکومت کردند، حضرت زهرا سلام الله علیها این صحنه ها را می دیدند!

اگر کسی حق طلب باشد با این نورانیت حضرت زهرا(س) حق را می فهمد.

حضرت زهرا مقابل دنیاطلبان ایستاد و به خاطر همین، نقشه قتل او را کشیدند. هر جا که زورشان رسید با اصل اهل بیت به مقبله پرداختند.

امروز یکی از مصادیق ظلم همین حقوقهای نجومی و قاچاق کالا و رشوه خواری های نفتی و... است، مصادیق شمر و یزید و عثمان امروز را باید پیدا کرد.

قطعا بر ما واجب است که نظامات قرآنی را یاد بگیریم و به جای نظامات غربی معرفی کنیم.

ما محتاج نظامات غرب نیستیم. حضرت زهرا سلام الله علیها خیلی مظلوم هستند، حتی قبر مطهر ایشان هم مخفی است، هرکاری هم که منتصب به حضرت باشد با دشمنی های زیادی مواجه است، همین کار نظام سازی هم همین است.

ان شاء الله در این راه با خطرات خیانت ها، جاسوسی ها، انحرافات، نفس های اماره خودمان و... مواجه نشویم.

معرفت اهل بیت علیهم السلام را باید یاد بدهیم. بیان کنیم که آموزش و پرورش، کتابهای درسی، دانشگاه ها، بانکها، تجارت، صنعت و... باید چنین نظامی داشته باشد.

اگر نظام غربی درست بود، اوضاع اینطور نبود. گناههای فردی را خداوند با توبه می بخشد، ولی در اینطور گناه های جمعی، اگر کوتاهی داشته باشیم تا روزگار هست در گناه مردم شریک هستیم!
خداوندا به حق زهرای اطهر(س) ما را در این راه موفق بفرما!

فلسفه تاسیس کلاسهای نظام شناسی، شناخت نظامات دشمن و استخراج نظامات قرآنی در برابر آنهاست/تحصیل کرده های خودباخته غرب، خائنانی هستند که نظامات غربی را در کشور ما مسلط کرده اند/
 پاسخ هر کدام از نظامات غربی را باید با تاسیس نظام اسلامی بدهیم

فلسفه تاسیس کلاسهای دوره نظام شناسی:
در ورزش، غرب حرف خودش را به کرسی نشانده است، اگر کسی در المپیک تایید نشود دیگر اعتباری ندارد، فرهنگ ورزشی ما را هم المپیکی کرده اند، باشگاه ها حاکم هستند، پای یک بازیکن را چند ملیون دلار خریداری می کنند! با این تماشاچی های فراوانی که تیمها دارند می توانند، دولتی را بردارند یا به قدرت برسانند! کاری شده که دختران و زنان خودشان را مجانی اهدا کنند به این فوتبالیستها...

پای حقوق بشر را هم به المپیک رسانده اند، مردم و ورزشکاران دوست دارند این وضعیت را، و وظیفه همه این است که دفاع کنند از این میل مردم!

اگر المپیک بیاید، فرهنگ مختلط خودش را هم می آورد، راه و رسم پهلوانی دیگر از بین می رود.

دشمن ایران اگر دلار بیشتری به ورزشکار ما پرداخت کند، حتی تابعیت آن کشور را هم می گیرد.

در پزشکی و بانکداری و تجارت و نظام دانشگاهی و رسانه و هنر هم متاسفانه همین وضعیت حاکم است. خلاصه اینکه ما از نظامات آنان پیروی می کنیم.

در ظاهر پیروزیم ولی متاسفانه در بانکداری و تجارت و ورزش و دانشگاه و هنر و رسانه و... ما را شکست داده اند ولی هنوز به خاک نیفتاده ایم! دشمن این را هم فهمیده است که یک کسی که ارتباط دارد با ملکوت آسمان و مهدی زمان(عج)، زمام امور را در اختیار دارد و با مدیریت خودش جلوی زمین خوردن ما را می گیرد.

چرا ما اینقدر ضعیف و غرب پیروز است؟ غرب برای تمام امور، از جمله: پزشکی، ورزشی، تجارت جهانی و بانکداری، صادرات و واردات، مدیریت دولتی، دانشگاه ها و... نظام دارد، و نظاماتشان حاکم و پویاست.

اینها با نظاماتشان است که بر ما مسلط شده اند. چین و کره جنوبی که در مدت کمی این مقدار پیشرفت کرده اند به خاطر نظاماتشان است، ولی ما نمی خواهیم نظامات اسلامی را به دست بیاوریم!

به بالاترین مسئولین باید بگوییم: یک نظام قرآنی را که قصد پیاده کردن آنرا دارید، به ما نشان بدهید، آیا می توانند نشان بدهند؟! می گوید این حرفها چیه؟ کشور و دنیا عوض شده اند، ما باید دنبال نظامات غربی برویم!!

برجام بازیچه است، اینها بدهکار نظام غربی هستند، می گویند اگر بخواهیم رشد کنیم باید مطیع جهان کفر و سکولار باشیم.

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ‏
قُلْ يَأَيهُّا الْكَفِرُونَ* لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ* وَ لَا أَنتُمْ عَبِدُونَ مَا أَعْبُدُ*
وَ لَا أَنَا عَابِدٌ مَّا عَبَدتمُ* وَ لَا أَنتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ* لَكمُ‏ دِينُكُمْ وَ لىِ‏ دِينِ.

قسم می خورم، اگر این سوره را ببرید وزارتخانه های امور خارجه و وزارت ارشاد و حتی آموزش پرورش، مسخره ات می کنند! دانشگاه ها هم اگر ببرید، همینطور است. این مسایل به وسیله همین نظاماتی که خائنین بر ما حاکم کرده اند به وجود آمده.

خائنین چه کسانی هستند؟ تحصیل کرده های غرب که خودباخته هستند. پول و سرمایه و تحصیلات بالا دارند.

یکی از سران فتنه که مسئولیت مهمی در مملکت داشت در کتابش نوشته، تنها راه نجات، غربی شدن از سر تا پاست!!

حتی بی حجابی محصول این اندیشه
ها است. لذا مشکل اصلی ما این نظامهای غربی است. راه حل چیست؟

نخست باید تعلیم و تربیت قرآنی را تبیین کنیم، نظامات قرآنی را استخراج کنیم، چطور از سوره کافرون نظام بیرون می آید؟ در دانشگاه ها برنامه اجرا کردیم. هرکسی باشد، اگر به قرآن معتقد باشد باید نظامات قرآنی را استخراج کند.

پاسخ هر کدام از نظامات غربی را باید با تاسیس نظام اسلامی بدهیم.

همانطور که رهبر فرمودند: اگر نظامات غربی پیروز شوند تا پانصد سال اسلام به عقب بر می گردد و دیگر قدرت مقابله نخواهد داشت. اگر امروز نظامات غربی حاکم هستند مقصر خودمان هستیم و کوتاهی کرده ایم. راه مقابله با آن هم معرفی نظام قرآنی است.

رییس جمهورمان، سند حقوق بشر را امضا کرده است، در آن اجازه ازدواج همجنسبازان و را بطه با حیوان هم قانونی شده! ایشان کلیات حقوق بشر را که امضا کرده، دیگر این موارد را نمی تواند رد کند. می بینید که برخی به دنبال حذف برخی داستانها و آیات از کتب درسی هستند! دیپلماسی دانشگاهی را هم که می بینید، اساتید غربی به هر کیفیتی که بخواهند وارد ایران می شوند! فرهنگ ما را نابود می کنند.

برگرفته از سخنرانی استاد زاهدی در جلسه 186 دوره نظام شناسی، سوم اسفند 96

0 نظر